złomowanie aut Poznań
zaświadczenie o kasacji auta
złomowanie aut Poznań formularz

Przykładowa kasacja Honda Civic 2000r

( opublikowane: Sobota godz.10:27 2020-05-23) komentarzy: 0 , czytane: 2075 razy

Przebieg oryginalny 234 tys km, silnik nie bierze oleju, klimatyzacja sprawna, tarcze hamulcowe prawie nowe, klocki hamulcowe 80% stanu, sprzęgło zmienione lipiec 2018r, tłumiki prawie nowe, fotele welurowe w bardzo dobrym stanie, radio samochodowe pionier, komplet opon zimowych na felgach stalowych ( na jeden sezon się nadadzą ).  Honda pali lato zima na 1 raz. Blacharka do ogarnięcia, błotniki tylne widać rdzę, progi lekko od dołu też. Autko sprawdzone w dłuższych trasach. 

Wycena i ocena stanu w stacji demontażu i kasacji aut. Pojazd w b. dobrym stanie technicznym z wymienionymi ważnymi podzespołami nie może znaleźć nabywcy na rynku wtórnym. Problemem jest rdzewiejąca blacharka i zniszczone korozją progi. Naprawa blacharska może kosztować około 4000 zł. Wartość rynkowa takiego rcznika to około 1800 zł. 

Detale auta do kasacji

90% starych samochodów ma problem ze stanem karoserii. Jest to w pewnym czasie, kiedy korozja narusza wytrzymałość konstrukcji ramy, poważny problem eksploatacyjny. Auto nie przejdzie pozytywnie badania technicznego. W związku z tym, oprócz bieżących napraw podzespołów, konieczne są naprawy blacharsko lakiernicze z rekonstrukcją ramy włącznie. 

Przedstawiony przykład obrazuje jak zezłomowanie takiego pojazdu może być jeszcze opłacalne. Właściciel może otrzymać np. 1000 zł za przekazany pojazd. Oraz dokumenty niezbędne do wyrejestrowania. Zamiast przewidywanych kilku tyś. kosztów i czasu poświeconego na renowację już w tym etapie zabytkowego auta, ma zysk.

Z auta mogą zostać wymontowane takie stałe części jak: szyby, sprawny akumulator, prawie nowe sprzęgło, cały system klimatyzacji łącznie ze sprężarką, welurowe fotele w dobrym stanie, tarcze hamulcowe oraz klocki. Do tego komplet opon zimowych i radioodtwarzacz. Oprócz wspomnianych, honda może być dawcą wielu drobnych części zapasowych. Silnik z takiego pojazdu, znany z niezawodności może posłużyć także w innym pojeździe jeszcze nawet przez kolejne 200 tyś km przebiegu. Reszta blacharki i ramy zostanie oddana do przetopu w hucie. Utylizacja takiego wymaga sporo pracy przy demontażu, spenienia formalności ekologicznego recyclingu płynów eksploatacyjnych, utylizacji płynu hamulcowego, pozostałości benzyny, płynu chłodniczego, czynnika chodzącego w systemie klimatyzacji. Podczas kasacji udaje się jednak odzyskać sporo części zamiennych oraz złom. Zysk stacji kasacyjnej, co prawda odłożony w czasie, może wynieść po odsprzedaniu ww. elementów około 3000 zł. 

 

Kasacja aut

Wycena pojazdu online.
Prześlij zdjęcia i opis przez formularz zgłoszenia.


Przecenione auto - takie zazwyczaj jest w wyobrażeniu sprzedającego. Jeśli na wystawioną cenę, na portalach ogłoszeniowych, aukcjach i ofertach prywatnych, nie ma reakcji - oznacza to, że wartość pojazdu jest przeszacowana. Sprawdź naszą ofertę kasacji mechanicznej, technicznej, i urzędowej auta. Kupimy Twoje auto na złom w dobrej, realnej cenie.

Poznań kasacja auta
tel. 661-028-222kasacja aut Poznań ceny, złomowanie poznań ceny, komisy samochodowe

Najczęściej komentowane:
Recycling samochodowych urządzeń elektrycznych
2020-07-07 12:17:03
Wyższa cena za auto przeznaczone do kasacji
2021-10-16 14:30:51
Ekologiczny demontaż pojazdów
2021-10-16 14:31:56
Zgłoszenia aut - formularz
2021-10-16 14:31:36

Stare auta

Wyrejestrowanie auta po złomowaniu - Poznań Urząd Komunikacji